Jakie radio samochodowe z androidem?

Radia samochodowe z androidem cieszą się ostatnio dużą popularnością. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które jest świetnym zamiennikiem tradycyjnych sprzętów. Modele te łączą się ze smartfonami i komunikują ze sobą. Posiadają wiele przydatnych funkcji, które mają znaczący wpływ na komfort jazdy. Za ich pomocą, można nie tylko słuchać muzyki, ale również wykonywać wiele różnych czynności. Nowe pojazdy wyposażone są już w radia samochodowe z wyświetlaczem, jednak w starszych samochodach znajdują się mało funkcjonalne urządzenia.

Jakie radio samochodowe z androidem?Czym odznaczają się radia samochodowe z androidem?

Kiedyś w radiach używaliśmy płyt CD i kaset, jednak aktualnie odeszły one w niepamięć. W dzisiejszych czasach wykorzystuje się nowoczesne sprzęty z androidem. Do odtwarzania muzyki, służy przede wszystkim microSD lub USB. Co ważny, system android zastosowany w tym urządzeniu, nie różni się niczym od tego w naszym telefonie. Jest on bardzo łatwy w obsłudze i przyjazny użytkownikowi. Oprócz tego ma praktycznie identyczny interfejs, a więc jeśli posiadamy w swoim telefonie właśnie system android, nie będziemy mieli problemów z jego obsługą w radiu samochodowym. Radio samochodowe z androidem może mieć wiele przydatnych aplikacji. Dba ono również o nasze bezpieczeństwo, informując, kiedy zbliża się kontrola czy kiedy należy wymienić olej. Urządzenie wysyła nam przypomnienia, które są na co dzień niezwykle przydatne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie radia samochodowego z androidem?

Decydując się na radio samochodowe z androidem, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Pamiętajmy o tym, aby nie kierować się w pierwszej kolejności, tylko i wyłącznie ceną danego modelu. Za dobrej jakości sprzęt trzeba niestety zapłacić więcej, jednak jest to opłacalna inwestycja. Radio samochodowe z androidem zaufanej i znanej marki, z wieloma opcjami posłuży nam z pewnością przez długie lata i to bez żadnych usterek. Postawmy więc na wysokiej klasy sprzęt ze złączem 1 DIN czy 2 DIN, w zależności od modelu naszego pojazdu. Wybierając radio samochodowe, sprawdźmy na samym początku czy ma ono wbudowaną nawigację GPS. Zazwyczaj taką funkcję mają droższe modele, aczkolwiek jest ona niezwykle przydatna. GPS jest nieocenione nie tylko podczas długich podróży, ale również tych krótszych, kiedy chcemy dojechać bez problemu do wybranego celu. Nie warto zaśmiecać sobie deski rozdzielczej poprzez stosowanie wielu różnych gadżetów. Wystarczy zakupić jedno radio samochodowe z androidem oraz wbudowanym GPS-em.

Kolejną ważną kwestią jest to, czy dany model ma złącze do podłączenia zestawu do samochodu. W przypadku kiedy posiadamy dodatkowo subwoofer czy też wzmacniacz, musimy sprawdzić, ile wybrane radio posiada wtyczek. Im więcej tym oczywiście lepiej, gdyż nigdy nie wiadomo czy w przyszłości nie będziemy chcieli podłączyć dodatkowego sprzętu. Kolejnym aspektem jest wielkość samego wyświetlacza. Wiele tutaj zależy od naszych własnych preferencji, jak i od ilości wolnej przestrzeni na desce rozdzielczej. Wyświetlacz powinien być dobrze widoczny i przejrzysty, w ciągu dnia, jak i w nocy. Ekran powinien mieć możliwość regulacji oświetlenia i zmiany trybu noc- dzień, dzień-noc. Radio samochodowe z androidem powinno mieć również port USB. Pozwoli nam to na odtwarzanie muzyki przy wykorzystaniu nośnika pendrive w czasie jazdy. Kolejną przydatną funkcją jest bluetooth. Dzięki niej będziemy mogli łączyć się z naszym telefonem i włączać muzykę z serwisu np. YouTube. Warto wybrać również model dający możliwość podłączenia do radia samochodowego kamery cofania. W ten sposób na ekranie ukaże nam się obraz podczas manewru cofania, co jest bardzo przydatną funkcją. Nie obracając się, będziemy widzieć, dokładnie co się dzieje za samochodem i w bezpieczny sposób będziemy mogli zaparkować czy wyjechać z parkingu.

Zobacz również:

 

Radio do samochodu z androidem – jaki model będzie najlepszy?

Na rynku jest wiele radioodtwarzaczy za androidem, wybór wcale nie będzie więc łatwy. Poszczególne radia samochodowe różnią się od siebie możliwościami konfiguracji czy opcjami. Polecane są przede wszystkim modele z najnowszym systemem android. Dobrze, jeśli wybierzemy urządzenie z dużą ilością pamięci RAM, 8-rdzeniowym procesorem i ekranem klasy minimum IPS. Warto sięgnąć także po sprzęt obsługujący kamery AHD oraz z wbudowanym modemem 4G LTE. Radio samochodowe z androidem powinno być również w języku polskim, co znacznie usprawni proces konfiguracji oraz późniejsze użytkowanie.

Czy warto zdecydować się na radio samochodowe z androidem?

Dzięki takiemu urządzeniu z pewnością podniesie się nasz komfort jazdy. Radio samochodowe z androidem jest połączeniem paru różnych urządzeń w jedno, przez co jest bardzo funkcjonalne i pomocne. Służy nie tylko jako radio, ale również kamera, GPS, telefon. Poprzez taki model, możemy odbierać nasze rozmowy telefoniczne, bez konieczności sięgania po telefon. Jest to więc bardzo bezpieczne rozwiązanie. Co ważne, korzystamy z nawigacji w rzeczywistym czasie. Takie modele zostały wyposażone w duże, czytelne ekrany. Wybierając radia samochodowe z androidem, otrzymamy również wysoką jakość odtwarzania dźwięku.