Franczyza oferta

Franczyza oferta może stanowić doskonały sposób na ucieczkę od etatu, a zarazem przyczynić się do osiągania znacznie większych zysków. Niemniej jednak musimy dobrze wybrać konkretną ofertę franczyzy, a więc i branżę, w której będziemy działać. Czym się kierować, podejmując decyzję? W jakiej branży warto rozpocząć prowadzenie biznesu franczyzowego?

Handel, gastronomia, a może medycyna?

Oferty franczyzy od Hitpol dostępne są dziś w niemal każdej branży, co sprawia, że wybór mamy wręcz ogromny. Jeszcze jakiś czas temu największą popularnością cieszyła się franczyza w branży handlowej i gastronomicznej, obecnie jednak coraz częściej poszukujemy alternatywnych rozwiązań. Ciekawą opcją jest branża medyczna – zapotrzebowanie na różnego typu usługi rośnie z roku na rok, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. W ramach ofert franczyzy możemy więc otworzyć ośrodek zdrowia, gabinet medycyny estetycznej czy ośrodek usług pielęgniarskich.

Jest to propozycja skierowana nie tylko do osób, które posiadają wykształcenie medyczne. Pamiętajmy, że możemy jedynie prowadzić działalność, natomiast same usługi będzie wykonywała osoba z konkretnymi uprawnieniami. Oferty franczyzy znajdziemy także w branży beauty. Możemy więc otworzyć salon kosmetyczny, fryzjerski czy studio tatuażu. Jeśli chodzi o usługi, to dużą popularnością cieszy się też branża rozrywkowa. W formie franczyzy otwierają się sale zabaw, kluby lub dyskoteki.

Podążając za popytem

Chcąc otworzyć biznes w formie franczyzy, najczęściej kierujemy się potencjalnymi zyskami, jakie możemy osiągnąć. W tym celu powinniśmy sprawdzić popyt na danego rodzaju towar lub usługi, a więc to, czy potencjalni klienci w ogóle będą skorzy do ich zakupu. Pamiętajmy, że bez klientów nasz biznes nie ma szans na powodzenie. Największą popularnością cieszą się obecnie usługi medyczne oraz kosmetyczne. Klienci poszukują również wysokiej jakości mebli robionych na zamówienie, ubrań wysokogatunkowych czy restauracji lub kawiarni, do której będą mogli przyjść z dziećmi. Warto też rozważyć różnego rodzaju usługi cateringowe bądź organizacji przyjęć – czy to w lokalu, czy w plenerze. Dużą popularnością cieszy się też wynajem różnego typu przedmiotów – sprzętu AGD, zastawy stołowej czy nawet strojów karnawałowych. Oczywiście, tego typu ofert franczyzy jest stosunkowo niewiele, jednak stwarzają one możliwość wypełnienia tak zwanej niszy rynkowej.

Jakich towarów lub usług brakuje na lokalnym rynku?

Tendencje krajowe niekoniecznie sprawdzają się w przypadku rynków lokalnych. Jeśli więc chcemy otworzyć biznes w formie franczyzy, w pierwszej kolejności musimy sprawdzić, czy dane towary lub usługi będzie chętnie nabywać ludność z naszego miasta bądź miast ościennych. Tutaj z pomocą często przychodzą franczyzodawcy. Wstępnie określają, w jakim dokładnie mieście, na przykład pod względem ilości mieszkańców, można otworzyć dany punkt. Wszystko po to, aby miał on jakąkolwiek szansę na powodzenie, a więc i generowanie zysków.

Która branża będzie odpowiednia dla nas?

Franczyza oferta
Franczyza oferta

Wybór branży, w jakiej będziemy prowadzić działalność franczyzową, nie jest łatwym zadaniem. Jednocześnie jest to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć. Czym więc się kierować? Przede wszystkim powinniśmy ocenić, która branża będzie dla nas odpowiednia. Na chwilę odstawmy pozostałe aspekty na boczny tor i odpowiedzmy sobie na pytanie, w czym tak naprawdę chcielibyśmy się rozwijać.

Musimy mieć na uwadze, że nawet najlepszy pomysł na biznes nie ma większych szans na powodzenie, jeśli nie będziemy z pasją podchodzić do naszej firmy. Trzeba mieć na nią pomysł, a także przygotować się na ciężką pracę, którą łatwiej wykonuje się, gdy jest ona jednocześnie naszą pasją. Niemałą rolę odgrywa także doświadczenie, jakie posiadamy w danej branży. Jeśli dotychczas pracowaliśmy w gastronomii, to mamy już solidne podstawy, aby samodzielnie poprowadzić restaurację czy chociażby bar szybkiej obsługi. Czasami posiadanie doświadczenia jest wymogiem koniecznym, stawianym przez franczyzodawcę.

Wybór oferty franczyzowej – czym się kierować?

Ofert franczyzy nie brakuje, jednak przeglądając je, łatwo zauważyć, że tylko pewna część skierowana będzie do nas. Jeśli nie jesteśmy pewni, w jakiej branży chcemy prowadzić działalność, sprawdźmy poszczególne oferty franczyzy i mniej więcej poznamy specyfikę każdej z nich. Przekonamy się na przykład, jakie warunki trzeba spełnić, aby rozpocząć prowadzenie własnej działalności we współpracy z franczyzodawcą. Każda branża rządzi się bowiem własnymi prawami, dlatego trudno tutaj o jakiekolwiek uogólnienia czy ujednolicenia.

Jednocześnie musimy uświadomić sobie, że wyboru konkretnej oferty franczyzy nie dokonuje się pochopnie. Czasami chęć prowadzenia własnego biznesu jest tak duża, że chcemy jak najszybciej dopełnić wszelkich formalności. Pamiętajmy jednak, że po podpisaniu umowy franczyzy, trudno będzie nam się z niej wycofać. Kluczem do sukcesu jest więc szczegółowa analiza i trafna ocena danej oferty. Tylko w ten sposób unikniemy popełniania podstawowych błędów, które mogą nam sporo kosztować.