Waporyzator do palenia rekreacyjnego i medycznego

Pasjonaci palenia nie ustają w poszukiwaniu najlepszych sposobów na wydobycie dobrego smaku i właściwości suszu. Z pomocą przychodzi waporyzator, będący świetnym wyjściem dla osób bardziej wymagających i regularnie palących. Jakie są zalety waporyzatora? Czy korzystać z niego w celach rekreacyjnych, czy również medycznych?


Waporyzator czy bongo?

Bongo

Osoby, które miały okazję palić susz z waporyzatora są najczęściej pod wrażeniem komfortu palenia. Po latach wdychania dymu z bonga lub skręta z pewnością docenimy parę, która jest o wiele przyjemniejsza, smaczniejsza, mniej drażniąca niż klasyczny dym. Łagodność dla dróg oddechowych doceniają alergicy i astmatycy, którzy mogą użyć waporyzatora do palenia leczniczych mieszanek ziołowych. Wydzielane opary nie zawierają toksyn, więc są bezpieczne zarówno dla palacza, jak i jego najbliższego otoczenia.
Wiele osób przestawia się na waporyzatory głównie ze względu na o wiele mocniejsze przyswajanie THC i silniejsze działanie, niż palenie tej samej dawki w formie jointa lub bonga. Dzięki temu można spokojnie zażyć mniejszą dawkę, a odczuć równie dobre lub lepsze efekty.


Waporyzacja suszu marihuany

Ostatnie badania nie pozostawiają wątpliwości: waporyzacja marihuany jest zdrowsza od jej spalania. Organizm na tym korzysta, bo podczas wdychania substancji aktywnych unikamy wciągania do płuc toksycznych substancji smolistych. Symptomy, które są codziennością palaczy (kaszel, flegma, ucisk w klatce piersiowej) powinny szybko minąć po przestawieniu się na nowy sposób zażywania ziół. Szacuje się, że podczas palenia organizm przyswaja koło 20% THC z marihuany. To duża strata, którą można ograniczyć w przypadku waporyzacji. Okazuje się, że wdychanie pary pozwala na uzyskanie i przyswojenie nawet 80% THC z suszu. Dzięki temu możemy spalić mniej, osiągając dokładnie ten sam efekt.
Smakosze marihuany doceniają też jej walory po waporyzacji. Para ma wspaniały, delikatny aromat, który jest przyjemniejszy od tradycyjnego, bardzo szybko znika jej zapach, a dodatkowo nie ma drażniącego gardło efektu. Zapach, którego nie dostrzeże otoczenie jest zbawienny podczas podróży i przebywania w miejscach publicznych.


Waporyzator idealny na prezent

Dyskretny, przenośny lub stacjonarny weporyzator to doskonały pomysł na prezent dla każdego amatora palenia. Niektóre z nich kuszą nie tylko właściwościami, ale też doskonałym designem. Użytkownik nie musi zaopatrywać się w liquid lub atomizery: wystarczy dobrej jakości susz, aby w pełni wykorzystać potencjał waporyzatora.