Przeszczep włosów dla kobiet i mężczyzn.

Każdy z nas chce być zdrowy i świetnie się czuć. Zarówno przedstawiciele płci żeńskiej i męskiej chcą dobrze wyglądać. Wiemy dobrze, jak ważny jest wygląd zewnętrzny. Dlatego staramy się każdego dnia dbać o swój makijaż, włosy oraz odzież. Czasami jednak nie mamy wpływu na zmiany, które zachodzą w naszym organizmie. Jedną z nich jest łysienie, które stanowi krępujący problem zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Warto szukać rozwiązania, które pozwoli zahamować wypadanie włosów. Jest to jednak często kwestia hormonów, na przykład w przypadku mężczyzn za łysienie odpowiada testosteron, dlatego niektórzy panowie decydują się na przeszczep włosów, który jest dla nich rozwiązaniem w walce z łysieniem.

 

Na czym polega przeszczep włosów

Transplantacja to zabieg, który polega na pobieraniu mieszków włosowych z okolic potylicy. Przeszczepia się później te mieszki włosowe w inne miejsca ciała na skórę głowy lub na brodę. To sposób, aby na trwałe zagęścić włosy i zrezygnować z noszenia peruki czy treski. Niezależnie od tego, czy dana osoba cierpi na łysienie androgenowe czy bliznowaciejące, przeszczep włosów może stać się metodą, która pozwoli zapomnieć o problemie. Czasami utrata włosów jest skutkiem przewlekłej choroby, brakiem witamin i niezbędnych składników odżywczych w organizmie. Niektórzy zastanawiają się czy przeszczep włosów jest bolesny. Trzeba powiedzieć, że wykonuje się to w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć jednak gojenie może trwać nawet do dwóch tygodni. Co przemawia na korzyść przeszczepów? Przede wszystkim jest to metoda trwała, która pozwala panom jak i paniom wyglądać naturalnie. Na całym świecie jest wielu specjalistów, którzy podejmują się tych zabiegów, a pacjenci wychodzą z gabinetu zadowoleni. Efekty jednak można ocenić po kilku tygodniach, ponieważ dopiero wtedy zauważalne są odrastające włosy.

 

Czy transplantacja włosów jest dla każdego

Jest pewna wąska grupa pacjentów, u których nie można przeprowadzić zabiegu – na przykład osoby cierpiące na nie unormowaną cukrzycę czy choroby nowotworowe w aktywnym stadium. Włosów też nie przeszczepia się osobom cierpiącym na łysienie plackowate. Osoby, które mają aktywne stany zapalne na skórze głowy również nie mogą się poddać przeszczepowi. Są to jednak rzadkie przypadki. Niektórzy uważają, że przeszczep włosów jest tylko dla mężczyzn. To oczywiście nieprawda, płeć nie ma tutaj nic do rzeczy. Niektórzy zastanawiają się czy przeszczep może się nie przyjąć. Takie ryzyko praktycznie nie istnieje, ponieważ jest to przeszczep autologiczny czyli polega na przeszczepieniu tkanki własnej pacjenta. Może się jednak zdarzyć, że przeszczepione włosy nie rosną. Warto wybrać doświadczonych specjalistów, którzy zajmują się przeszczepem, ponieważ jeśli zabieg będzie trwał zbyt długo to mieszki mogą zacząć obumierać. Ważne jest również to, aby nie uszkodzić mieszków włosowych.

 

Czy blizny po zabiegu są widoczne

Niektórzy obawiają się, że przeszczep włosów pozostawia widoczne blizny, jednak nie trzeba się tego obawiać, ponieważ ta dziedzina medycyny jest na tyle zaawansowana, że stosuje się nowoczesne metody, które nie są bardzo inwazyjne, a blizny są praktycznie niewidoczne gołym okiem. Jeżeli jesteśmy w stanie zauważyć, że ktoś miał przeszczep włosów (bo zauważamy blizny) to widocznie miał on nieprawidłowo wykonany zabieg. Bardzo ważne jest to, aby mieszki włosowe wszczepić pod prawidłowym kątem, bo linia włosów musi wyglądać naturalnie. Można powiedzieć, że z przodu włosy są delikatniejsze i cieńsze. Jeśli linia włosowa jest idealnie równa to zabieg nie został przeprowadzony zbyt starannie. Jak widać trzeba zwrócić uwagę na wiele detali, ponieważ tak naprawdę są one widoczne, dlatego na zabieg przeszczepu włosów trzeba się zdecydować wtedy, kiedy dobrze poznamy klinikę i ma ona dobre opinie wielu zadowolonych klientów. Oczywiście nie warto tylko sugerować się opiniami jakie przeczytaliśmy w internecie, ale również porozmawiać z osobami, które osobiście poddały się transplantacji.

 

Ile kosztuje przeszczep

Obecnie, dostępne są urządzenia, które wykonują w zasadzie zabieg za lekarza, jednak specjaliści, którzy od lat zajmują się przeszczepami włosów http://www.metamorphis.pl/oferta, nie używają robotów w swojej codziennej pracy, bo wolą sami pobrać mieszki włosowe. Zrobią to z pewnością lepiej niż jakakolwiek maszyna. Czynnik ludzki jest tutaj bardzo ważny. Kluczowe jest dobranie odpowiednich narzędzi, a specjaliści mówią, że należy brać pod uwagę wiele czynników. Zautomatyzowane roboty mogą wykonać zadanie dobrze, jednak każdy pacjent jest inny, dlatego wymaga indywidualnego traktowania. Pobranie mieszków włosowych jest ważne, ale nie najtrudniejsze. Bardzo istotne jest zaprojektowanie linii włosów, która będzie prezentowała się dobrze przez kolejne dekady. Dobrze wykonanej transplantacji włosów nie widać, ponieważ efekt jest bardzo naturalny. Koszt zabiegu może być bardzo różny, jednak należy nastawić się na wydatek rzędu co najmniej kilku tysięcy złotych.