Dolegliwości z jakimi zmagają się nasze stopy i odpowiednie dla nich zabiegi

Dolegliwości z jakimi zmagają się nasze stopy i odpowiednie dla nich zabiegi. Jeśli chcemy skorzystać z usług podologa, z pewnością jest ku temu jakich powód. Oczywiście nie musi to oznaczać, że cierpimy z bólu lub mamy zmianę patologiczną, która wymaga natychmiastowej pomocy, ale być może naszym powodem jest profesjonalna pielęgnacja, która ma na celu uchronić się przed różnymi konsekwencjami nieodpowiedniego dbania o stopy lub narażania ich na zmiany. 

Podologia, choć jest dziedziną w Polsce nową, która jeszcze nie do końca rozwinęła się tak, jak powinna, to powodem, który cieszy na pewno jest fakt, że powstaje coraz więcej gabinetów, które usługi podologiczne świadczą. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nie korzystamy z takich miejsc tylko wtedy, gdy jest problem, ale gdy chcemy po prostu jak najdłużej cieszyć się doskonałą kondycją naszych stóp, bo w końcu to od nich w bardzo dużej mierze zależy to, jak długo będziemy cieszyć się nienagannym zdrowiem, doskonałą kondycją i chodzeniem bez bólu i dyskomfortu. Podologia diagnozuje problemy, leczy je i dba o pielęgnację w obrębie stóp.

Jak wygląda wizyta w gabinecie podologicznym?

Bez względu na to, jaki mamy problem, albo z czym do takiego miejsca przyszliśmy, pierwszym elementem jest zawsze wywiad z pacjentem i dokładne zbadanie stóp. Podolog ocenia je pod kątem anatomicznym, neurologicznym i dermatologicznym. Sprawdza on jakość krążenia, może on pobrać materiał do badań mikrobiologicznych, ocenia kondycję stóp.

Jeśli przychodzimy do takiego miejsca, w celu wykonania odpowiednich zabiegów mających wpływ na prawidłową pielęgnację stóp, takie też działania w tym właśnie zakresie zostaną przeprowadzone. Jeśli z kolei przychodzimy z konkretnym problemem, wówczas pod tym kątem przede wszystkim prowadzona jest diagnostyka, a następnie wprowadzone konkretne leczenie.

Najczęściej wykonywane zabiegi podologiczne

  • specjalista podolog warszawapedicure leczniczy – w tym przypadku stosuje się rozwiązania dla stóp problematycznych. Tutaj nie wykonuje się malowania paznokci, aby stopy doskonale się prezentowały w letnich butach, ale wykonuje się zabiegi, które mają na celu poprawić komfort życia. Usunięcie zrogowaceń, prace nad paznokciami, jeśli te wzrastają lub niewłaściwie rosną, rekonstrukcja płytki paznokcia, grzybica paznokci, odciski pod paznokciami lub między palcami.
  • usuwanie zmian – jeśli na stopach pojawiają się zmiany, które bolą, które powodują dyskomfort lub które po prostu źle wyglądają, podologia pozwala się z tymi zmianami bardzo szybko uporać, a wszystko to dzięki odpowiednim sprzętom, stosownej wiedzy i konkretnym kosmetykom. Wśród najczęściej pojawiających się zmian zaliczyć możemy między innymi: usuwanie odcisków i modzeli za pomocą specjalnych frezarek lub skalpela, a także odpowiednich preparatów zmiękczających te zmiany, usuwanie kurzajek poprzez ich zamrożenie lub elektrokoagulację, czyli działanie prądem, usuwanie zrogowaciałych warstw skóry przy piętach, które pękają, bolą i wyglądają bardzo nieestetycznie.
  • leczenie grzybicy – choroba ta pojawia się bardzo często i może ona dotyczyć zarówno samych paznokci, jak również i całych stóp. Pod żadnym względem nie można tego bagatelizować, gdyż nieleczona będzie rozprzestrzeniać się dalej, mogąc prowadzić do bardzo niebezpiecznych w skutkach konsekwencji.
  • nadpotliwość lub suchość skóry – wiele osób zmaga się z tymi problemami na co dzień. Często zwykłe maści, kremy lub preparaty nie pomagają, tylko trzeba skorzystać z opcji, jaką daje nam podologia. Dzięki odpowiedniemu leczeniu można zarówno poprawić jakość suchej skóry, jak również i pokonać męczącą wielu nadpotliwość i idący z tym nieprzyjemny zapach.
  • walka z deformacjami – wiele osób zmaga się z różnego rodzaju deformacjami, które uniemożliwiają normalne chodzenie. Zgłaszając się do podologa, ten może zlecić wykonanie specjalnej ortezy, a więc wkładki, która służy odciążeniu oraz korekcji chorobowo zmienionych miejsc.

Problemów, z jakimi wielu z nas się zmaga jest naprawdę bardzo dużo. Wiele osób bagatelizuje je, co w późniejszym czasie okazuje się mieć duże znaczenie dla rozwoju danej choroby, której skutki są bardziej poważne, niż to miało miejsce na początku. Na pewno nie powinniśmy tego bagatelizować pod żadnym względem, gdyż może to być bardzo niebezpieczne dla naszych stóp, ale i ogólnej kondycji. Podologia, choć jest dziedziną młodą, to wszystkie gabinety podologiczne świadczą najwyższą jakość swoich usług i są w stanie zrobić wszystko, co w ich mocy, by pomóc każdemu pacjentowi, który z danym problemem się zgłasza lub który chce postawić na profesjonalną pielęgnację swoich stóp.

I bez względu na to, czy jesteśmy sportowcami mocno obciążającymi nasze stopy, czy pracujemy fizycznie i wiele godzin spędzamy na stojąco, czy wykonujemy pracę siedzącą, ale nasze stopy przez osiem godzin muszą znajdować się w szpilkach – zawsze dbanie o to powinno być dla nas nadrzędną kwestią. Im więcej dla nich zrobimy dziś, tym lepsze będą tego efekty w przyszłości.