Poprawa kondycji włosów w gabinecie kosmetycznym

Słabe, wypadające włosy to zmora wielu kobiet i mężczyzn. Do poprawy kondycji włosów nie zawsze wystarczy zmiana kosmetyków – szamponu i odżywki – czy podcięcie końcówek. Kiedy wszystko inne zawodzi, warto zwrócić się do fryzjera o wykonanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które jak nic innego uratują nasze włosy.

Zabiegi kosmetyczne
Regeneracja włosów

Sauna parowa 

Chociaż zabieg ten daje bardzo dobre rezultaty, wciąż nie cieszy się zbyt szeroką popularnością wśród klientów salonów fryzjerskich. Na mokre włosy zostaje nałożona odżywka (jej skład to już indywidualna kwestia, zależąca od rodzaju problemu z włosami), a klient siada przy urządzeniu, które wygląda jak tradycyjna suszarka fryzjerska. Urządzenie to generuje parę wodną, dzięki której otwierają się łuski włosów, co pozwala na całkowite wchłonięcie się odżywki. Dodatkową zaletą pary wodnej jest oczyszczenie skóry głowy i poprawa jej ukrwienia. W przypadku bardziej zniszczonych włosów zabieg należy parokrotnie powtórzyć. W efekcie włosy staną się lśniące, silniejsze i przestaną się łamać. Możliwe, że zaczną również szybciej rosnąć. Cena jednego zabiegu to około 50 zł, czas jego trwania – niecała godzina.

Pielęgnica – podczerwień i ultradźwięki

Zabieg kosmetyczny wykonywany za pomocą podczerwieni i ultradźwięków, a dokładniej – emitującej je prostownicy, która ze względu na swoje lecznicze działanie nazywana jest pielęgnicą. Przy jej użyciu na umyte włosy nakładana jest specjalistyczna odżywka. To dzięki podczerwieni użycie prostownicy nie daje negatywnych skutków, jak to zazwyczaj dzieje się przy jej użyciu. Pielęgnica nie wysusza włosów, a wręcz przeciwnie – wprowadza substancje pozwalające na porządne nawilżenie i odżywienie. Jak to działa? Podczerwień sprawia, że otwierają się nowe połączenia między aminokwasami, co ułatwia przeniknięcie odżywki do struktury włosa. W efekcie włosy są dobrze odżywione, zniszczone końcówki zregenerowane, a cebulki stymulowane do wzrostu. Poza podczerwienią pielęgnica emituje również ultradźwięki. Fale ultradźwiękowe odpowiadają za zamianę wody i substancji leczniczych w stan gazowy, który łatwiej niż płyn przenika w strukturę włosa. Preparaty używane przy zabiegu pielęgnicą stanowią niemałe obciążenie dla włosów, z tego względu zaleca się stosowanie ich nie częściej niż 3 razy w miesiącu. Cena jednego zabiegu to około 60-70 zł. Zabiegi kosmetyczne pielęgnicą stanowią idealną metodę regeneracji po koloryzacji włosów.

Botoks… dla włosów

Zapewne każdy słyszał o wstrzykiwaniu botoksu, który znacznie wygładza skórę, skutecznie walcząc ze zmarszczkami. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to także dobra metoda poprawy kondycji włosów. W praktyce botoks na włosy wygląda zupełnie inaczej niż ten stosowany na twarz, zaś nazwa czerpie ze sposobu nakładania preparatu – strzykawką, bezpośrednio na pasma włosów, czyli zupełnie bezboleśnie dla klienta.

Botoks włosów odbywa się w trzech krokach. Najpierw następuje otwarcie łuski włosa poprzez umycie skóry głowy specjalistycznym szamponem. Następnie fryzjer rozprowadza po włosach – właśnie za pomocą strzykawki – serum. To właśnie w nim tkwi cały sekret skuteczności tego zabiegu. Ostatnia faza to zamknięcie łuski włosa za pomocą nakładanej na skórę głowy maski. Rezultaty tego zabiegu kosmetycznego widoczne są natychmiast i utrzymują się do 10 myć. Botoks na włosy można stosować często, nawet co dwa tygodnie; w gruncie rzeczy uznaje się, że częstsze zabiegi dają coraz to lepsze rezultaty. Zabieg ten polecany jest przede wszystkim osobom, których włosy straciły kondycję na skutek zmiany diety, farbowania czy sporadycznym kontaktem ze słońcem. Jeden zabieg kosztuje 60 zł (przy bardzo długich włosach może wynieść więcej) i trwa około 40 minut. To bardzo korzystna cena, biorąc pod uwagę spektakularny efekt.

Keratyna – jakie przynosi efekty?

Białko naturalnie występujące we włosach zanika pod wpływem różnych czynników zewnętrznych – farbowania, działania promieni UV, częstego prostowania. To główna przyczyna osłabienia kondycji włosów: zmatowienia, utracenia połysku i wypadania. Podczas zabiegów kosmetycznych w gabinecie fryzjerskim wykorzystuje się sztucznie pozyskiwaną keratynę hydrolizowaną. Zawiera ona aminokwasy, które przenikają do struktury włosa i pomagają w jej odbudowie. Keratyna stanowi gwarant przywrócenia włosom blasku i dostarczenia im niezbędnych składników odżywczych. Efekty takich zabiegów są nieocenione; należą do nich między innymi: regeneracja rozdwojonych końcówek, poprawa odporności na działanie czynników zewnętrznych, ogólne wzmocnienie oraz nawilżenie.

Sam zabieg jest wieloetapowy i zaczyna się od dokładnego umycia włosów szamponem, który stymuluje otwarcie łuski włosa. Następnie na rozczesane włosy fryzjer nakłada odżywkę z keratyną, po czym chłodnym powietrzem suszy włosy, by doprowadzić do zamknięcia łusek. Na koniec włosy są prostowane prostownicą rozgrzaną na ponad 200 stopni. To wysoka temperatura sprawia, że zawarte w keratynie aminokwasy skutecznie rozchodzą się po całych włosach. Dokładna cena zabiegu zależy od długości włosów i zaczyna się od około 250 zł. To całkiem sporo, jednak efekt końcowy jest tego wart, a do tego utrzymuje się nawet do kilku miesięcy. Po zabiegu kosmetycznym z użyciem keratyny nie należy myć ani stylizować włosy przez kolejne 48 godzin.