Nieznana i tajemnicza Sardynia

Nieznana i tajemnicza Sardynia – gdzie najlepiej spędzić wakacje? Na Sardynii, wyspie na Morzu Śródziemnym, wakacje będą jedyne w swoim rodzaju, ponieważ jest to kraj o niezwykłej historii, plażach i pięknych morzach. Krajobraz jest usiany tysiącami głazów. To dowodzi, że ludzie od tysięcy lat cieszą się lokalnym klimatem. Na Sardynii każdy znajdzie miejsce dla siebie: luksusowe Szmaragdowe Wybrzeże na północy, średniowieczne miasto Alghero na północnym zachodzie i tętniąca życiem stolica Cagliari na południu, z malowniczymi miasteczkami i czystymi piaszczystymi plażami pomiędzy nimi.

Nieznana i tajemnicza Sardynia i święta, których nigdy nie zapomnisz

Sardynia to jeden z najbardziej charakterystycznych regionów Włoch. Mówią językiem sard i mają status języka regionalnego w UE. Potomkowie starożytnej cywilizacji Nurah byli pod wpływem kulturowym i ekonomicznym Fenicjan, Kartagińczyków, Cesarstwa Rzymskiego, Wandalów, Hiszpanii i dynastii Savoy przez tysiące lat historii ludzkości. Turystyka i wakacje na plaży na Sardynii stały się priorytetem, a rok 1962 można uznać za oficjalną datę narodzin nowego cudu turystycznego Włoch – sardyńskich plaż, które podbiły serca milionów turystów z całego świata.

Jak pojechać na wakacje na Sardynii?

Możesz wybrać dotarcie do Sardynii drogą powietrzną lub wodną.

Główne lotniska na wyspie:

  • Południowa Sardynia – Lotnisko Cagliari.
  • Zachodnia Sardynia – Alghero.
  • Północ wyspy (Szmaragdowe Wybrzeże) – Olbia.

Na każdym lotnisku można wypożyczyć samochód. Do ośrodka można dojechać komunikacją miejską lub taksówką. W prowincji Olbia Tempio latem kursują bezpośrednie autobusy do głównego miasta Costa Smeralda. Na przykład promy odpływają z Piombino, Genui, Palermo. Najlepiej jednak spędzić wakacje na Sardynii zorganizowane przez biuro podróży, które zapewni bezpieczny transport, komfortowe hotele i bogaty program zwiedzania. Sardynia jest gościnna i hojna. Nie możesz się pomylić: wybierz Sardynię, jeśli Ci się podoba i możesz sobie na to pozwolić.

Najlepsze plaże na Sardynii – wakacje marzeń

Nieznana i tajemnicza Sardynia
Nieznana i tajemnicza Sardynia

Musieliśmy odbyć wirtualną wycieczkę wzdłuż wybrzeża Sardynii. Dowiedz się, które plaże na wyspie są popularne, jakie są i gdzie się znajdują. Dzięki temu możesz zaplanować swój pobyt na wyspie. Będzie to proste, szybkie i tym samym opłacalne dzięki systematycznemu doborowi hoteli w każdym obszarze plaży. Chcesz spędzić wakacje na Sardynii, wakacje, kilka dni wolnych od pracy, weekend? Dobrze wybrałeś, to miasto daje ci to, czego potrzebujesz.

Sardynia ma ponad 250 plaż o łącznej długości ponad 1800 kilometrów. Nie wszystkie z nich są jednakowo dostępne drogą lądową. Biorąc pod uwagę trudny teren, w niektórych przypadkach wycieczka łodzią lub jachtem jest jedyną opcją, aby dostać się na wybraną plażę bez ryzyka lub męczenia się szlakami. Decydując się na wyjazd na Sardynię z touroperatorem, poczujesz się komfortowo, zobaczysz najpiękniejsze zakątki i wypoczniesz na plaży.

Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże) zaprasza na wakacje na Sardynii

Szmaragdowe Wybrzeże jest jednym z najbardziej prestiżowych obszarów plażowych Sardynii i ośrodkiem ekskluzywnej turystyki plażowej. Nazwa kojarzy się z niezwykle bogatym szmaragdowym kolorem morza. Rozciąga się na północ od Szmaragdowego Wybrzeża w formie 55-kilometrowej zatoki, oferując odwiedzającym wyjątkowy rezerwat plażowy w mieście Santa Teresa di Gallura. Arzachena położona jest w sercu Szmaragdowego Wybrzeża, starożytnego miasta, które swoim gościom oferuje nie tylko starożytne zabytki w postaci stożkowatych stel, ale także najczystsze plaże: Cala di Volpe, Lisha Ruia, Long Beach i Capriccioli. Porto Cervo to kolejny i największy diament w koronie Szmaragdowego Wybrzeża. Wynajęte plaże wyposażone są w najnowsze standardy technologiczne i higieniczne, a samo miasto ma wiele modnych butików, restauracji i dyskotek.

Plaża Oristano na Sardynii – wakacje w słońcu

Ruszyliśmy na południe wzdłuż zachodniego wybrzeża Sardynii. Następny przystanek to Bosa w prowincji Oristano. Organizator wycieczki oferuje turystom możliwość korzystania z malowniczych plaż, zaczynając od półwyspu Sines i wzdłuż przytulnych zatok. To plaże polecane przez włoskich pediatrów dzieciom Is Arutas, Is Arenas i Mari Ermi. Polecane wycieczki: Plaża Marina di Arborea, Plaża Arutas, Plaża Arenas, Plaża Mari Ermi.

Plaża Carbonia-Iglesias

Kontynuujemy naszą wirtualną trasę wzdłuż zachodniego wybrzeża Sardynii. Dotarliśmy do krańca, w prowincji Santa Carbonia-Iglesias. Piotra i Sant’Antioco. Według legendy, podczas wyprawy morskiej do Calaris (starożytnego miasta Cagliari) apostoł Piotr został zmuszony do pozostania na wyspie i czekania na przeminięcie sztormu z powodu nagłego sztormu. Stąd nazwa Isola di San Pietro.

Plaża Alghero – Coral Riviera Sardynii – Wakacje na czystym piasku

Myśląc o północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii, wjeżdżamy do prowincji Sassari, aby poznać plaże słynnej Alghero Coral Riviera. Warta odwiedzenia jest centralna plaża Alghero, Spiaggia del Lido: pokryta czystym drobnym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Nieco dalej na południe znajdują się wydmy plaży Maria Pia, a 5 km na północ od Alghero znajduje się plaża Burantín, gdzie piasek ma dziwny kształt serca.

Plaża w Cagliari

Kierujemy się na wschód wzdłuż najdalej na południe wysuniętego krańca wyspy, Cagliari – stolicy Sardynii, będącej wakacyjną przygodą dla wielu turystów. W prowincji znajduje się najbardziej prestiżowa 30-kilometrowa plaża Villasimius. Różnorodność hoteli, plaż do wynajęcia, obiektów plażowych i uzdrowisk wydaje się nie mieć końca: nawet tygodniowe wakacje są uważane za krótkotrwałe. Golfo degli Angeli i wszystkie okoliczne plaże są latem oblegane przez turystów, a wybór hotelu w ostatniej chwili nie jest łatwym zadaniem, więc wakacje z biurem podróży są najbardziej niezawodnym rozwiązaniem.