Jak długo trzyma esperal wszywka

Jak długo trzyma esperal wszywka? Chory decydujący się na terapię alkoholową pragnie pozbyć się problemu na jak najdłużej. Z tego powodu osoby z problemami alkoholowymi szukają metod, które gwarantują całkowite pozbycie się problemu. Oczywiście każdy alkoholik ma inną historię, co sprawia, że nie każda metoda jest skuteczna dla każdego. Często pojawia się więc pytanie – jak długo działa esperal? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i prosta. Dlatego w tym artykule nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi na ten temat. Dowiesz się za to jak działa i jakie za sobą niesie ryzyko wszywka alkoholowa.

Czym jest Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ jest metodą awersyjną leczenia z nałogu alkoholowego. Polega ona na umieszczeniu pod skórą pacjenta tabletek zawierających substancję czynną – disulfiram. Ma ona za zadanie zniechęcać chorego do sięgnięcia po kieliszek. Warto tu zaznaczyć, że wszycie esperalu jest jednym z elementów skutecznej terapii. Musi być on połączony z detoksem alkoholowym oraz psychoterapią. Sam esperal połączony z alkoholem ma szkodliwe działanie na organizm. Tak więc tak jak długo działa alkoholik nie powinien brać alkoholu do ust.

Disulfiram działa na zasadzie blokady. Jej dokładne działanie polega na zaburzeniu procesów metabolizmu alkoholu. Blokowane jest powstawanie dehydrogenazy aldehydowej. Substancja ta odpowiada za prawidłowy i szybki rozkład trucizn. U alkoholika będzie taką substancją alkohol. Nieprawidłowe trawienie produktów pochodzenia spirytusowego powoduje powstanie w organizmie aldehydu octowego. Substancja ta jest kumulowana wraz z ilością wypitych procentów. Bez wszytego esperalu aldehyd octowy utlenia się do kwasu octowego, który nie jest groźny dla zdrowia. Zakłócenie procesu działa przez cały czas, gdy esperal jest aktywny.

Gromadzenie wymienionych toksyn w ciele powoduje zaburzenia oraz objawy niepożądane. Jednym z nich jest uczucie kaca, które jest zwielokrotnione. Występują również nudności i wymioty, zawroty głowy. W ekstremalnych sytuacjach są również zaburzenia pracy serca, do których należą przyspieszone tętno, zwiększenie ciśnienia oraz kołatanie serca. Objawy mogą nie ustępować i być długotrwałe. Co gorsze mogą doprowadzić do nieodwracalnych już zmian w organizmie. Alkoholicy zapadają bowiem na wiele chorób przewlekłych.

 

Czas działania Esperalu

Nie jest to proste do określenia. Czas działania wszywki alkoholowej zależy od indywidualnych predyspozycji każdego alkoholika. Czas działania substancji uzależniony od wielu czynników.

Pierwszym z nich jest wielkość dawki, która została podana pacjentowi. Ustala ją lekarz na podstawie wieku, wagi oraz fizjonomii chorego. Esperal jest wszywany pod skórę w formie tabletki, która stopniowo się rozpuszcza, uwalniając substancję aktywną. Jeżeli pacjent nie spożywa alkoholu, to nie odczuwa żadnych skutków ubocznych zaszycia. W przypadku sięgnięcia po alkohol w organizmie zaczynają się procesy, o których wspomniano powyżej.

Powróćmy do pytania. Jak długo działa Esperal? Producent określa jego przydatność na około 8 – 10 miesięcy i na tyle określa się fazę wstępną terapii alkoholowej. W niektórych przypadkach czas ten wydłuża się do około roku. Substancja ma działanie, które ma za zadanie obrzydzenie spożycia alkoholu. Czas działanie jest taki, że powinno to przerwać ciąg alkoholowy. Najważniejsze w terapii jest świadome podjęcie decyzji, że chce się skończyć z nałogiem. To pierwszy kroczek na drodze do trzeźwości. Jednocześnie okres działania wszywki jest dobrym momentem na życiowe zmiany. Przede wszystkim uświadomienie sobie, jakie są źródła zachęcające do sięgnięcia po alkohol i wyeliminowanie ich z życia.

Jak wygląda wszycie Esperalu?

wszywka-alkoholowa-cena-PoznańSpecjaliści określają zabieg jako całkowicie bezpieczny i mało inwazyjny. Polega on na wykonaniu małego nacięcia w skórze pacjenta, a następnie domięśniowym podaniu tabletki z substancją aktywną. Nacięcie następnie jest zaszywane i pozostaje po nim mała blizna. Tabletka jest niewidoczna z zewnątrz. Najczęściej umiejscawia się ją w okolicach łopatki, pośladka lub obojczyka. Dzięki czemu pacjent ma pewność zachowania dyskrecji oraz komfort życia. Podczas zabiegu wszycia stosuje się miejscowe znieczulenie, a sam zabieg trwa około 30 minut. Zdarza się, że pacjenci zdarza się na ból.

Jest on jednak mało dokuczliwy i krótkotrwały więc nie określa się go jako skutek uboczny. Zabieg wykonywany jest przez chirurga, który przeprowadza wcześniej z pacjentem konsultację. Wszycie Esperalu to dopiero początek i nie wystarczy do wyleczenia się. Warto przeprowadzony zabieg podeprzeć psychoterapią oraz detoksykacją. Czasem może być konieczne umieszczenie w ośrodku leczenia uzależnień.

Skutki uboczne Esperalu

Nie są one powszechne. Pacjenci czasem skarżą się na ból bezpośrednio po zabiegu. Tak jak wcześniej wspomniano, nie określa się go jednak jako skutek uboczny. Osoby poddane terapii Esperalem mogą odczuwać metaliczny posmak w ustach, dyskomfort oraz sporadyczne bóle brzucha.

Większość skutków ubocznych pojawia się po wypiciu nawet małej dawki alkoholu. Esperal https://www.pozytywnybiznes.pl/wszywka-alkoholowa-co-sie-dzieje-po-wypiciu/ powoduje wtedy w ciągu paru minut pojawienie się objawów silnego zatrucia alkoholowego. Połączenie alkoholu i substancji ze wszywki może powodować zaczerwienienie twarzy, lęki, zawroty głowy, pocenie się, duszności oraz przyspieszony rytm serca. Nie będzie tych objawów jeżeli alkohol zostanie całkowicie wyeliminowany z jadłospisu.

Jeżeli masz problemy z alkoholem, spożywasz jego dużo, tracisz po spożyciu przytomność lub nie możesz opanować agresji, po nim zachęcamy do skontaktowania się ze specjalistami. Nigdy nie jest za późno na pomoc. Skorzystaj z pomocy, korzystając ośrodka pomocy alkoholikom.

Odoklinika esperal Poznań
Lęborska 47
60-431 Poznań
515008059
www.odoklinika.pl