Chemia budowlana

Nowoczesna chemia budowlana dla doskonałych rezultatów – planujesz zbudować własny dom, który już niedługo stanie się prawdziwą fortecą na wiele pokoleń? A może chcesz założyć własny biznes otwierając małą kawiarnię lub zbudować przytulną altanę na podwórku? Niezależnie od ostatecznego celu, należy rozpocząć jego realizację od wyboru wysokiej jakości materiałów budowlanych, w szczególności chemii budowlanej, od której zależy wytrzymałość i niezawodność ścian przyszłego budynku.

Nowoczesna chemia budowlana dla doskonałych rezultatów

Chemia budowlana obejmuje dziś szeroki obszar. Nowoczesna konstrukcja jest niemożliwa bez specjalnych produktów chemicznych. Typowe zastosowania chemii budowlanej to: klejenie, uszczelnianie i przygotowanie podłoża. Chemiczne materiały budowlane są niezbędne przy ocieplaniu dachów, przy układaniu płytek i oczywiście przy uszczelnianiu piwnic i ścian.

Chemia budowlana to:

 • Gładzie gotowe – szpachlowe, szybkoschnące, pod wałek, malarskie.
 • Gotowe gładzie polimerowe.
 • Gładzie sypkie szpachlowe – łatwoszlifowalne, wzmocnione, francuskie.
 • Gipsy szpachlowe – do łączenia płyt g-k bez taśmy, do łączenia płyt 60 min.
 • Supermocna masa szpachlowa.
 • Kleje gotowe do płytek (w tym dekoracyjnych).
 • Kleje cementowe mrozoodporne oraz do kuchni, salonu, łazienki.
 • Kleje dyspersyjne.
 • Farby – wodoszczelne, renowacyjne.
 • Grunty uniwersalne.
 • Papa w płynie.
 • Impregnaty.

Cechy zastosowania chemii budowlanej

Dzisiaj, gdy staniesz przed problemem budowy dowolnego obiektu, z pewnością będziesz musiał uciekać się do wykorzystania w swojej pracy szeregu materiałów budowlanych. Obecnie można kupić chemię budowlaną, w nieskończonej gamę produktów przeznaczonych do rozwiązywania różnych problemów. Ale to Ty będziesz musiał zdecydować, jakiego rodzaju chemii budowlanej potrzebujesz i w jakim celu. Dlatego warto dokładnie przemyśleć zakres prac do wykonania i jakich materiałów będziesz potrzebować.

Zakres różnych powłok i mieszanek budowlanych jest niezwykle szeroki i stanowi całą naukę. Zrozumienie tego bez odpowiedniego doświadczenia na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo trudne, dlatego często korzystamy z usług profesjonalistów, którzy pomogą nam zaoszczędzić czas i sprawnie wykonać pracę. Oczywiście w takich przypadkach to fachowiec sam wybiera chemię budowlaną zgodnie z zapotrzebowaniem.

Czym jest chemia budowlana i dlaczego jest potrzebna?

Chemia budowlana zapewnia ochronę materiałów wykorzystywanych na wszystkich etapach budowy, remontu czy wykańczania budynku od zewnątrz. Głównym celem takich produktów jest zapewnienie jakości i niezawodności mocowania tapet, płytek okładzinowych, linoleum, uszczelniania połączeń i szwów oraz innych podobnych czynności.

Chemia budowlana to pianka montażowa, uszczelniacze, masy do impregnacji powierzchni (podkład, masy wiążące). Różnią się one składem i właściwościami, dlatego konkretny produkt należy dobrać biorąc pod uwagę zakres jego zastosowania oraz przewidziane właściwości, a mianowicie:

 • Podkład chroni powierzchnię przed namnażaniem się pleśni i grzybów, ponadto poprawia chłonność materiału. Powłoka gruntująca poprzedza prace tynkarskie i malarskie.
 • Klej zapewnia silne działanie wiążące, skleja przedmioty i różne rodzaje materiałów. Jest wybierany w zależności od rodzaju podłoża (drewno, polimery, papier itp.).
 • Uszczelniacze wypełniają puste przestrzenie, co jest niezbędne do wysokiej jakości uszczelniania szczelin, w tym powstałych podczas instalacji kanalizacji.
 • Pianka poliuretanowa to rodzaj uszczelniacza stosowanego przy montażu drzwi, otworów okiennych.
 • Produkty malarskie i lakiernicze służą do dekoracyjnego projektowania powierzchni, a także do dodatkowej ochrony powierzchni przed wilgocią, promieniowaniem ultrafioletowym i zanieczyszczeniami.

Chemia budowlana przyspiesza budowę domów

Chemia budowlanaBudowa domu to, jak wiadomo, żmudny proces. Przeciętny piętrowy dom o ścianach z bloczków lub cegieł o powierzchni 70-130 mkw. budowany jest przez okres od dwóch do trzech lat i ten moment zmusza nas do szukania bardziej efektywnych sposobów na skrócenie czasu budowy. Jedną z tych metod, o której niewiele osób wie, jest wykorzystanie najnowszych osiągnięć przemysłu chemicznego przy produkcji materiałów do wykonania prac budowlanych czy wykończeniowych. Chemia budowlana dostępna na współczesnym rynku budowlanym rzeczywiście jest w stanie znacząco przyspieszyć proces wykonywania określonych prac budowlano-montażowych, znacznie skracając czas budowy.

Czołowi producenci chemii budowlanej skupiają się dziś przede wszystkim na spełnieniu oczekiwań deweloperów i firm budowlanych, które chcą zbudować dom możliwie szybko, oferując wysokiej jakości gotowe produkty, aby skutecznie i szybko rozwiązać różnorodne zadania budowlane. Wielu producentów oferuje dziś również produkty, które można stosować na placu budowy w niskich temperaturach, dzięki czemu mamy realną możliwość nieprzerywania budowy, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej +5°C.

Porady dla początkujących

Decydując się na samodzielne zorganizowanie własnych procesów budowlano-remontowych, będziesz potrzebować nie tylko źródła informacji przydatnych dla biznesu, ale także sumiennego sprzedawcy, który odpowiada za jakość swoich produktów. Aby uzyskać najkorzystniejszy wynik swojej pracy, nie powinieneś oszczędzać na użytych materiałach, powinieneś wybierać chemię budowlaną o sprawdzonej reputacji.