Mieszkania nad morzem a styl życia

Miejscowości turystyczne, szczególnie te nadmorskie są wspaniałym źródłem zarobku. Inwestując pewną sumę pieniędzy, gwarantem jest, że zwróci się ona w bardzo szybkim tempie, a później już tylko zarobki będą rosnąć. Dlaczego? Ilość turystów w miejscowościach nad morzem może przerastać nasze domysły – w tym roku dobiegła do dziewięciu milionów. Można powiedzieć, że jest to prawdziwa żyła złota! Zatem gdzie najchętniej te prawie dziesięć milionów ludzi traci pieniądze? Jaki biznes możemy otworzyć, aby w szybkim tempie – podczas jednego sezonu – dorobić się, mówiąc kolokwialnie, kokosów? 

Biznes możliwy dzięki nieruchomości nad morzem

– własna wypożyczalnia sprzętu do pływania, gokartów lub leżaków

Kto spędzając wakacje nad morzem nie ma ochoty po nim popływać kajakiem, kutrem, pontonem? Chyba większość. A kto wybierając się w podróż miał w samochodzie na tyle miejsca aby wziąć ze sobą leżak, nie mówiąc już o tych podróżnych, którzy podróżują pociągami? Raczej nikt. A wiele z nas lubi czasem pozwolić odezwać się swojej dziecięcej naturze, którą skrywa na co dzień i pojeździć gokartem po wyznaczonych drogach. Właśnie z tych względów wypożyczalnie są bardzo chętnie odwiedzane, co skutkuje wysokim zarobkiem dla ich właścicieli.

– przewodniczenie wycieczkom turystów

Każdy myśli o wynajęciu mieszkania nad morzem, o zabezpieczeniu wystarczającej kwoty pieniężnej na wyjazd, o zakupie kosmetyków ochraniających przed słońcem. Ale mało kto planuje zwiedzanie okolicy pod okiem przewodnika. Wystarczy poczytać kilka informatorów, książek, artykułów i można reklamować się na stronach internetowych czy też na plakatach i zarabiać oprowadzając grupy i opowiadając im o zakątkach danej miejscowości.

– biznes gastronomiczny

A tutaj możliwości jest multum. Na budkach z kebabami, szaszłykami, hamburgerami, frytkami, smażonymi rybami poczynając, a na budkach z lodami, goframi i naleśnikami kończąc. Inwestycja
w budkę z jedzeniem, zwaną modnie od niedawna „food truckiem” może znaleźć miejsce w różnych częściach tak miasta, jak i samej plaży.

– okresowy wynajem mieszkania nad morzem

Jeśli nie jesteśmy w posiadaniu takiego lokum i nic nie sprzyja temu, aby miało się to zmienić bez własnego wkładu pieniężnego, tak ten sposób na dochód wakacyjny jest jednym z najdroższych, ale nie mniej prosperujących i przynoszących porównywalne zyski.  Jest to dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy codziennie wstawać do pracy i spędzać w niej kilka, a nawet kilkanaście godzin. Aby czerpać zyski z wynajmu nieruchomości nad morzem należy:

1. Być w posiadaniu mieszkania, domu jednorodzinnego. Jednorazowo inwestujemy grubszy plik pieniędzy, aby potem mogło się nam to zwracać.
2. Dostosować zakupione mieszkanie do danej grupy docelowej – w tym wypadku turystów. Powinno być czyste i funkcjonalne i zawierać podstawowe sprzęty: lodówkę, pralkę, mikrofalówkę, kuchenkę gazową i odkurzacz.
3. Warto odświeżyć mieszkanie malując ściany lub wymieniając podłogę – wszystkie inne prace zależą od tego jaki jest standard naszego nowo zakupionego mieszkania nad morzem. Należy pamiętać też o szczegółach – urwane uchwyty w szafkach czy zaplamione łóżko zniechęci każdego potencjalnego najemcę.
4. Zadbać o czystość kuchni i łazienki – karygodne jest aby była w nich wilgoć i pleśń.
5. Kompletnie umeblować całe mieszkanie, jednocześnie wykorzystując każdy metr lokum, ale też nie robiąc z niego graciarni.
6. Postarać się o jasne, czytelne, zachęcające ogłoszenie – najlepiej trafiające do jak największej liczby odbiorców. Umieszczamy informację o wynajmie na stronach internetowych, w prasie, na tablicach ogłoszeniowych, wszędzie gdzie tylko nam przyjdzie do głowy. W końcu im więcej adresatów tym większe szanse na udany wynajem.
7. Przemyśleć kwestię pośrednictwa w wynajmie – można zwrócić się o pomoc do osób lub biur zajmujących się tym profesjonalnie.
8. Stworzyć umowę najmu, obejmującą wszystkie szczegóły, jakie uzgadniamy z wynajmującym.

Na korzyść tego sposobu zarobku wpływa fakt, że obecnie coraz częściej ludzie przyjeżdżają nad polskie morze nie tylko w okresie wakacyjnym. Tak więc czas i częstotliwość wynajmu wzrasta. Nie trzeba chyba wspominać też, że z roku na rok coraz trudniej jest znaleźć lokum do wynajęcia nad wodą – stale ich brakuje. Wynajem mieszkania nad morzem jest więc gwarancją powodzenia – nie zdarzy się tak, że przygotujemy je, a będzie stało ono puste.
Statystyki mówią, że nie ma się co obawiać o brak najemców, ze względu na popularność hoteli i hosteli oferujących pokoje i apartamenty o wysokim poziomie. Turyści jadąc na wakacje chcą się bawić, nie martwić o nikogo i o nic, poczuć się swobodnie. A nie poczują tego w hotelowym pokoju, a właśnie w wynajmowanym mieszkaniu, w którym poczują się jak w domu. Aby móc zarabiać więcej na wynajmie lub sprzedaży mieszkania nad morzem, kupując je należy szukać takiego, które położone będzie w jak najmniejszej odległości od plaży – jest to jeden z głównych czynników, który wpływa na popularność najmu.

Każda przedstawiona wyżej możliwość zarobku w miejscowości turystycznej niesie z sobą jednak ciągłe koszty usprawniania, unowocześniania swoich inwestycji. Jest to jednak mała kropla w morzu zysków, jakie będą płynąć podczas sezonu.