Szybka przeprowadzka bez komplikacji

Przeprowadzka nie jest łatwa, ale może być dobrze zorganizowana. Ważne, by poznać kilka punktów, które warto wprowadzić do naszego planu przeprowadzkowego.

Przygotowanie do przeprowadzki

Przed rozpoczęciem pakowania warto zrobić w naszym domu, czy pokoju generalne porządki. Sprawdźmy rzeczy, które już mamy i postarajmy się wyrzucić te przedmioty, których już nie będziemy używać. Nie zabierajmy ze sobą tych rzeczy, które nie są sprawne i dopiero planowaliśmy je naprawić. Wyrzućmy też wszystkie długo nieużywane naczynia, czy ubrania. Postarajmy się nie przywiązywać uwagi do przedmiotów, których już na pewno nie użyjemy. Podczas porządków warto odkładać wszystko na dwie półki – pierwsza półka powinna być zapełniona rzeczami, które na pewno ze sobą weźmiemy, druga półka rzeczami, które możliwe, że ze sobą weźmiemy. Te rzeczy, których chcemy się pozbyć od razu wyrzucajmy do worka na śmieci. Po jakimś czasie wróćmy di drugiej półki i przemyślmy, czy te przedmioty faktycznie są nam konieczne w nowym miejscu. Dzięki temu zabiegowi pozbędziemy się wielu “gratów”, które mogłyby przeszkodzić nam w szybkim pakowaniu się do przeprowadzki.

Pakowanie rzeczy

Najważniejszym punktem przeprowadzki Wrocław jest pakowanie naszych rzeczy. Pakując książki oraz dokumenty warto schować je do tekturowych pudełek. Książki spakowane do reklamówek mogą otworzyć się, a strony pogiąć. Ważne dokumenty warto schować do podpisanych teczek i włożyć między książkami. Tekturowe pudełka będą również pomocne przy pakowaniu szkła oraz porcelany. Kruche przedmioty musimy jednak dodatkowo zabezpieczyć. Potrzebne nam będą do tego: folia bąbelkowa, gazety oraz papier do pakowania. Talerze spakujemy kładąc je jeden na drugim, a między nimi umieszczając folię bąbelkową albo gazety.

Aby nie przesuwały się w pudełku warto do pudełka włożyć dużo zwiniętych gazet lub np. kubków, które również powinniśmy owinąć folią bąbelkową. By ta dobrze się trzymała zabezpieczamy je za pomocą gumki recepturki. Porcelana oraz szkło warto upchać ściśle w pudle, aby przedmioty nie przesuwały się i nie potłukły się w trakcie transportu. Szklanki najlepiej umieszczać osobno. Wiele osób wkłada jedną szklankę w drugą, ale jest to duży błąd. Szkło szybko pęka, zwłaszcza kiedy długo jest naciskane. Najlepiej owinąć je szczelnie folią bąbelkową i położyć osobno w pudle.

Bardzo czasochłonne jest pakowanie ubrań, jednak możemy je uprościć. Warto wykorzystać worki próżniowe, zwłaszcza do pakowania dużych ubrań, takich jak kurtki, czy płaszcze. Bluzy, czy bluzki warto spakować do walizek i toreb, które już mamy. Nie składajmy ich jednak w tradycyjną kostkę. Zajmą wtedy bardzo dużo miejsca i mogą się pomiąć. Zwińmy je w rolkę, wcześniej składając rękawy. Podobnie możemy zrobić ze spodniami. Spodnie z długimi nogawkami składamy na pół, by później zaczynając od nogawek zwinąć je w rulon. Spódnice wystarczy złożyć na pół i położyć na dnie torby. Sukienki i marynarki można przewieźć na wieszakach w specjalnych torbach na ubrania do szaf.

Jak może pomóc nam firma przeprowadzkowa?

Szybka przeprowadzka bez komplikacji
Szybka przeprowadzka bez komplikacji

Firmy przeprowadzkowe Warszawa mają ogromną ofertę. Nie tylko mają za zadanie przewieźć nasze rzeczy z punktu A do punktu B, ale również mogą pomóc nam w pakowaniu. Dodatkowo gwarantują zabezpieczenie przewożonych mebli oraz przedmiotów. Mogą zapakować lampy oraz meble, a także je zdemontować i zamontować na miejscu. Przeprowadzkę możemy zamówić nawet w środku nocy, ponieważ wiele firm przeprowadzkowych pracuje całą dobę. Z firmą możemy ustalić co zostanie przewiezione i jak zostanie zabezpieczone.

Firmy biorą na siebie odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia w przypadku nieprofesjonalnego przewozu. Koszt przeprowadzki jest uzależniony od tego ilu pracowników bierze udział w przeprowadzce i jak daleko ekipa będzie przewoziła nasze rzeczy. Najczęściej koszt przeprowadzki waha się pomiędzy 300 a nawet 1000 zł. Każda dodatkowa usługa jak demontaż mebli, czy ubezpieczenie naszych rzeczy na czas przeprowadzki będzie kosztowała nas dodatkowo. Aby zmniejszyć koszty przeprowadzki możemy zdecydować się na przewóz swoich rzeczy wynajętym samochodem, a transport mebli specjalistycznej firmie. Koszty zmniejszą się również, kiedy zatrudnimy mniejszą ilość pracowników. Za jedną godzinę pracy pracownika firmy zapłacimy od 50 do 100 zł, w zależności od tego, czy nasze mieszkanie jest na piętrze i jak daleko musimy przewieźć nasze rzeczy do nowego miejsca. Wiele firm dolicza sobie opłatę kilometrową – około 10-20 zł za każdy przejechany kilometr.

Przechowywanie mebli

Pewną nowością na rynku firm przeprowadzkowych https://www.opal.net.pl/pomoc-firmy-zewnetrznej-przy-przeprowadzce/ jest przechowywanie mebli na czas przeprowadzki. Jeśli musimy szybko oczyścić nasze poprzednie mieszkanie, warto zdecydować się na możliwość przechowywania mebli oraz większych gabarytowo przedmiotów. Koszt przechowania rzeczy to około 50 zł za jeden metr kwadratowy za jedną dobę. Meble oraz przedmioty powinny być oczywiście odpowiednio zabezpieczone, czyli owinięte folią oraz podpisane. Firmy przechowujące nasze rzeczy mogą również pomóc w przeprowadzce i przewiezienie ich do nowego mieszkania lub domu.