Co zrobić, aby mieć piękne paznokcie?

Co zrobić, aby mieć piękne paznokcie? Jak powszechnie wiadomo, zadbane włosy, skóra i paznokcie stanowią wizytówkę każdej przedstawicielki płci pięknej. Nie sposób jednak nie zauważyć, że na nasz wygląd zewnętrzny ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na to co jemy. Nie bez znaczenia jest także odpowiednia pielęgnacja. Połączenie zdrowej diety i zrównoważonej pielęgnacji przyniesie satysfakcjonujące i trwałe efekty. 

Jaka dieta dla pięknych paznokci?

Aby móc cieszyć się pięknymi paznokciami, nie wystarczą nam jedynie akcesoria do paznokci. Należy dokładnie przyjrzeć się temu co na co dzień ląduje na naszym talerzu. Jeżeli w naszym codziennym menu dominują dania typu fast food, takie jak chociażby pizza, frytki czy kebab, możemy spodziewać się, że paznokcie będą łamliwe i kruche. Jeśli jednak zdecydujemy się na świeże warzywa oraz owoce, możemy być pewne, że nasze paznokcie nam za to podziękują. Podobnie rzecz ma się ze skórą i włosami. Aby paznokcie były mocne i silne, dobrze byłoby również włączyć do swojej diety owoce morza. Dzięki nim płytka paznokcia stanie się zdrowsza i mocniejsza. Nie będzie miała także tendencji do rozdwajania się. W naszym codziennym menu nie powinno zabraknąć także cynku. Znajdziemy go przede wszystkim w orzechach i nasionach roślin strączkowych. W okresach, w których jesteśmy narażone na niedobór cynku, warto pomyśleć o suplementacji. Wspaniałym sposobem na wzmocnienie, a także przyspieszenie wzrostu paznokci są również zioła. Dobre efekty przyniesie z całą pewnością regularne i systematyczne popijanie pokrzywy. Zainteresujmy się także skrzypem polnym. Ta dobroczynna roślina słynie z dużej zawartości krzemionki. Krzemionka sprawia zaś, że paznokcie przestają się kruszyć i łamać. Zyskują także piękny i zdrowy kolor. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej ilości płynów w codziennej diecie. Warto wypijać przynajmniej półtora litra wody niegazowanej dziennie. Możemy także popijać zieloną herbatę. W gorące, letnie dni ilość płynów warto zwiększyć. 

Jakie akcesoria do paznokci warto posiadać?

Co zrobić, aby mieć piękne paznokcie?
Co zrobić, aby mieć piękne paznokcie?

O piękne i zdrowe paznokcie pomoże nam zadbać nie tylko dieta. Odwiedzając drogerię, zarówno stacjonarną jak i internetową, dobrze byłoby pomyśleć o zakupie akcesoriów, które pomogą dbać o nasze paznokcie. Akcesoria do paznokci mają rozmaite zadania. Niektóre z nich, takie jak na przykład pilniki, pomogą nadać paznokciom pożądany przez nas kształt. Bardzo dużym zainteresowaniem nadal cieszą się pilniki metalowe. Nie brakuje jednak ich przeciwniczek. Niektóre przedstawicielki płci pięknej uważają bowiem, że pilniki tego typu niszczą paznokcie i sprzyjają ich rozdwajaniu się. Dla wrogów pilników metalowych alternatywą mogą być pilniki szklane. Sporym zainteresowaniem cieszą się także pilniki papierowe. Są one stosunkowo tanie oraz przede wszystkim bezpieczne dla naszych paznokci. Niektóre przedstawicielki płci pięknej zarzucają im jednak niewielką skuteczność. Pielęgnacja paznokci byłaby również niemożliwa bez cążków. Kupując tego rodzaju akcesoria do paznokci zawsze musimy zwrócić uwagę na to, jak są one wykonane. Warto pamiętać o tym, że najważniejsza jest funkcjonalność urządzenia, a nie jego wygląd. Nie sposób również nie wspomnieć o tym jak ważne dla niektórych kobiet są nożyczki do paznokci. Je również znajdziemy w większości drogerii internetowych. Dzięki cążkom, nożyczkom oraz pilnikom, możemy nadać naszym paznokciom pożądany przez nas kształt. Nie zawsze jest to jednak wystarczające. Nie każda kobieta ceni sobie bowiem naturalny wygląd paznokcia. Panie, które kochają eksperymentować z wyglądem paznokci powinny zakupić również takie akcesoria do paznokci jak pędzle, kleje czy naklejki. Dzięki nim możliwe stanie się stworzenie wspaniałego i niezapomnianego manicure. 

Jak wykonać perfekcyjny manicure?

Akcesoria do paznokci bez wątpienia pomogą w stworzeniu wspaniałego manicure. Musimy jednak używać ich zgodnie z przeznaczeniem i we właściwej kolejności. Najpierw warto byłoby starannie umyć dłonie oraz paznokcie wodą z mydłem. Paznokcie warto również moczyć w wodzie z dodatkiem kilku kropli oliwki, bo pozwoli to zmiękczyć skórki. Następnie warto użyć pilnika, aby nadać paznokciom pożądany przez nas kształt. Bardzo pomocne mogą okazać się również cążki, którymi przytniemy zbyt długie lub połamane paznokcie. Niektóre panie będą musiały podjąć działania mające na celu nadanie estetycznego wyglądu skórkom. Współcześnie coraz więcej kobiet decyduje się na manicure hybrydowy lub żelowy. Coraz mniej pań używa więc tradycyjnych lakierów do paznokci. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ich użyć, jeżeli mamy taką ochotę. Tradycyjny lakier nie utrzymuje się na paznokciach zbyt długo, ale jego atutem jest bez wątpienia to, że szybko i sprawnie można nim pomalować paznokcie. Jeśli decydujemy się jednak na manicure hybrydowy lub żelowy, możemy udać się do kosmetyczki. Nie zawsze jednak jest to konieczne. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele preparatów i urządzeń, które umożliwiają kobietom wykonanie samodzielnego manicure hybrydowego lub żelowego.